Made in Ukraine: 12 кліпів зарубіжних виконавців, знятих в Україні

05/11/2015     Автор: Ігор Нагорний
Made in Ukraine: 12 кліпів зарубіжних виконавців, знятих в Україні

Поки деякі українські музиканти шукають живописні краєвиди за межами своєї країни, західні артисти надихаються українськими пейзажами і знімають яскраві кліпи на теренах нашої Батьківщини. представляємо десятку найкращих зарубіжних кліпів. які зняли в України.

5442f8c293e44744a1a412442bdaca1e

MØ — "Kamikaze"

Датчанка для нового відео обрала саме Троєщину. Співачка MØ тривалий час трималася в топ-5 американського та британського хіт-парадів. "Kamikaze" – її перший сольний сингл після дебютного альбому "No Mythologies to Follow", який вийшов у березні 2014 і став золотим. Продюсером кліпу став електронник Diplo.

"Це весела "вечіркова" пісня, але в той же час вона про стан розгубленості і занепокоєння, — говорить MØ. — Мені подобається, що кліп відображає обидва ці аспекти: дух вечірок, дружби і веселощів та мороку, божевілля, приреченості. І справа тут не тільки в пісні, а й в тому, яка я".

 

Rudimental — Never Let You Go

MØ далеко не перша співачка, яка обрала Україну для роботи над кліпом. Так, Популярний британський драм-н-бейс-гурт Rudimental зняв кліп в Україні. Відео зняте на композицію Never Let You Go, яка є своєрідним посланням про війну, мир та єдність. 

Зйомки кліпу проходили в Україні, Марокко, Британії та США. Світові зірки драм-н-бейсу показали злиття доброго та злого в людстві в цілому. 

Пустелі, поля, міста — у кліпі британців Rudimental всюди проявляються хороші і погані сторони людства, зливаючись в абсурдне ціле, а дух єдності переданий через буйство фарб. У кліпі музикантів і червоно-чорні прапори, і бійці АТО. 

Режисер відео Nez раніше екранізував для групи сингл "Waiting All Night".

 

Mumford&Sons — Ditmas

А британці Mumford&Sons, схоже, серйозно зацікавилися Україною. Хлопці оцінили (і не забули відобразити в кліпі) і український характер з прагненням волі, і історію. Імовірно, британці з Mumford&Sons саме Україну уособлюють з поняттям "волелюбність". Кліп про свободу духу на пісню Ditmas британські рокери зняли під Києвом.

Ця пісня увійшла до третього альбому Wilder Mind, що був оприлюднений 4 травня. У ньому група відійшла від звичного фолк-рокового звучання на користь електрогітар. Альбом очолив чарти Британії та США і увійшов до топ-5 ще в дев'яти країнах.

 

Years&Years — Shine

І знову британці, і знову – в Києві. Тільки тепер в кліпі музикантів Пуща-Водиця. Англійське тріо Years&Years створили відео з містичним сюжетом на композицію Shine. 

За сюжетом ролика музиканти групи знаходяться в будинку в глухому лісі, де в якийсь момент починають відбуватися дивні речі. Крізь електричні розетки і отвори в стінах починає пробиватися світло, джерело якого складно визначити. Слідом за цим у будинок уривається шквальний вітер, який підхоплює предмети і починає кружляти їх по кімнатах.

Режисером ролика виступила датський кліпмейкер Надіа Марквард Отзен, яка і раніше співпрацювала з Years&Years. Про приналежність антуражу до пострадянського простору можна судити по килимах, годинниках та інших побутових атрибутах часів СРСР, які потрапляють в кадр. Крім того, серед продуктів харчування, які з'являються в кліпі, є відомий в Україні виробник.

Foals — What Went Down

Для того, щоб розповісти у кліпі історію про боротьбу і виживання в цьому жорстокому світі, британці обрали саме Україну. Знімали відео на Київському морі і на пустирі біля Троєщини. 

Режисером виступив Ніл О'Брайен. А з музикантів, щоправда, у Київ прихав тільки лідер гурту Янніс Філіппакіс.

Tame Impala – Solitude is Bliss

Ще в 2010 році австралійці Tame Impala знайшли Київ ідеальною локацією для свого відео. Зйомки кліпу на композицію Solitude is Bliss проходили на Московській площі, Гаванському мосту та в центрі Києва. Пісня стала першим синглом альбому Tame Impala "Innerspeaker".

До речі, сам кліп був сприйнятий фанатами неоднозначно. Лідер групи Кевін Паркер прокоментував це так: "Нам, дійсно, подобається, що реальний результат протилежний очікуванням. Я сприймаю це не як кліп, а скоріше сцену з фільму, до якої саундтреком іде наш трек".

Tame Impala — Let It Happen

Tame Impala сподобалося працювати в Україні, і вони вирішили повернутися. Австралійські психоделічні музиканти зняли свій кліп в аеропорту. І найбільше, як виявилося, для реалізації задуму їм підійшов бориспольський. 

До речі, Бориспіль виглядає у кліпі досить гідно.

Santigold — "Kicking Down Doors"

Режисер Енді Морахан, який знімав кліпи для Майкла Джексона, Елтона Джона та інших зірок, надихнувся українською Революцією Гідності. Саме ці події і стали основою відео Santigold на пісню "Kicking Down Doors". Хоч кадри і постановочні, а не документальні, сумнівів не виникає: ми бачимо алюзію на Майдан.

Paolo Nutini – Iron Sky

Кліп Paolo Nutin на пісню Iron Sky завоював премію UK Music Video Awards як "найкраще британське поп-відео року". Примітним є ще й те, що зняли його в Україні. До речі, знову зацікавила митців Троєщина. Сам режисер – Деніел Вулф – каже, що, почувши відео, вирішив знімати його саме в Києві. Адже настрій та ідея пісні антивоєнні. 

Режисер кілька днів знімав пересічних українців у Києві та на Київщині, а серед конкретних задіяних локацій — поле і ТЕЦ-6, багатоповерхівки Троєщини, покинутий автобусний парк №7.

Lonely The Brave – "Backroads"

Альтернативний британський гурт також серед тих, кого не залишила байдужими Революція Гідності. Режисер Грег Девенпорт вирішив, що саме події в Україні найточніше підійдуть до "Backroads". Як сам він зізнався, режисер стежив за подіями на Майдані взимку 2013-2014 і надихнувся ідеєю свободи. Він був на Майдані у Новорічну ніч.

"Вони були сповнені надії. Коли я повернувся до Лондона, почалися жахливі події — люди приймають на себе удари поліції, а потім і снайперів. Я думав про цих людей після революції, і це стало каталізатором ідеї: показати досвід з жорстокістю, але надією на світле майбутнє. Я хотів зробити щось, що не стосувалося тільки Києва чи України. Щось більш універсальне", — зазнаичв Грег.

Pink Floyd — Marooned

Варто зазначити, що кліп на композицію Marooned культових Pink Floyd став результатом перевидання студійного альбома музикантів під назвою The Division Bell на честь його 20-річчя. 


За сюжетом кліпу режисера Обрі Пауелла інструментальна музика передає "настрій" покинутої Міжнародної Космічної Станції, яка повертається на Землю. Атмосферу забуття підхоплює друга частина ролику, зйомки якої відбувалися у сумнозвісній Прип`яті. 





Творці кліпу стверджують, що закінчили знімати його у середині квітня, що максимально занурило усю команду в атмосферу трагічних часів, пише журнал Rolling Stone. Про колишнє щасливе минуле цієї місцини глядачеві нагадують лише кадри із відео тих часів та тепер вже моторошні дитячі іграшки у покинутих садочках. Відсутність слів у пісні повністю компенсують кадри, від безнадійності яких мурашки біжать по шкірі.

Natalie Imbruglia — Shiver





Австралійська співачка Наталі Імбрулія у 2005-му році представила кліп на пісню Shiver зі справжнім голлівудським переслідуванням, знятий на вулицях столиці України. Камера друга артистки та оператора Джейка Нава зафіксувала її протизаконні гонки на авто вулицями Подолу та перевдягання на Центральному вокзалі Києва. Імбрулія згадувала роботу над відео із суперечливими емоціями. "Зйомки в Києві зайняли чотири дні, вони відбувалися у жахливому холоді. Однак, думаю, це — один із кращих моїх кліпів", — наголосила Наталі в одному зі своїх інтерв'ю.